Skip to main content

Nejčastější otázky - Jak to u nás chodí?

Kandidát

Proč bych si měl vytvořit profil právě na peopleTOretail.cz?

Pokud chcete pracovat v retailu, jste na správné adrese. Nejsme další obecný pracovní portál, zaměřujeme se výhradně na maloobchodní trh. Díky tomu, že umožňujeme filtrovat konkrétní pozice specifické pro toto odvětví, usnadňujeme proces hledání vysněného zaměstnání. Spolupracujeme jak s velkými značkami, tak i malými podnikateli s jedním nebo dvěma obchody. 

 

Pracuji momentálně v jiném oboru. Obchodní prostředí mě ale láká. Najdu v retailu dobré uplatnění? 

Pokud máte zájem na sobě pracovat, nedostatek zkušeností není v retailu na překážku. Je důležité správné nastavení mysli, ochota začít se učit nové věci od začátku, chuť pracovat a pozitivní přístup k lidem. Příklad: Máte zkušenost z restaurace nebo fastfoodu? Právě znalosti a dodržování procesů je pro mnoho firem velkým přínosem, takže i podobná předchozí zkušenost může být považována za velkou výhodu pokud manažer vybírá z více kandidátů.

P.S. třeba se vám bude hodit náš slovníček pojmů z retailu

 

Jak mohou firmy na peopleTOretail vidět můj pracovní profil? 

Firma vidí váš profil ve chvíli, kdy odešlete odpověď na nabídku zaměstnání.

 

Mohu nahrát svůj již existující životopis, nebo musím vytvářet nový?

Vytvoření kandidátského profilu si můžete usnadnit tím, že si nahrajete váš životopis do aplikace peopleTOretail. Stačí vybrat dokument ze souborů a kliknout na “nahrát”. Import profilu z LinkedIn není v tuto chvíli podporován. 

 

Musím si vytvářet profil, nebo mi stačí nastavit upozornění (alert) na pracovní pozici u dané značky?

Pokud chcete dostávat upozornění na nové pracovní nabídky, ať už od vaší oblíbené značky, nebo dle typu pracovní pozice, je alert chytrou volbou pro začátek. Vytvořit profil na peopleTOretail se vyplatí, protože tím usnadníte firmám nalézt váš profil v případě, že dáte s tímto vyhledáváním souhlas. Pokud tedy máte zájem najít novou práci a nehledáte ji aktivně, zadavatelé vás budou moci jednoduše kontaktovat ve chvíli, kdy využijí nabídky přístupu do naší databáze kandidátů.

 

Mám zájem pouze o částečný úvazek/brigádu, žádná zde uveřejněná pracovní nabídka u mojí oblíbené značky mne neoslovila. Co mám dělat? 

Doporučujeme vám si vytvořit profil na peopleTOretail, nebo alespoň upozornění na nově zveřejněné pracovní pozice. Značky vypisují nové pozice pravidelně, často i v závislosti na aktuální sezóně. Zaměstnavatel

S kolika značkami spolupracujete?

Jsme otevřená platforma a naším cílem je vytvořit komunitu odborníků na retail. Spolupracujeme se všemi, kteří jsou na retailovém trhu aktivní. Díky transparentním a zcela jednoduchým cenovým podmínkám může u nás inzerovat opravdu každý - ať už je to velká firma, či malý podnikatel. 

 

Kolik stojí zveřejnění nabídky práce?

Ceník je uveden zde.

 

Jste HR agentura, nebo pracovní portál? Co mi můžete nabídnout oproti obecným pracovním portálům? 

Nejsme pracovní agentura, ale ani další obecný pracovní portál. peopleTOretail jsme ušili retailu na míru, a proto si na naší platformě najde místo jak ten, kdo v maloobchodu začíná, ale i manažer s dlouholetými zkušenostmi s vedením týmu a nadnárodních projektů. Jednoduše - od prodejního asistenta pro CEO. Mohou zde inzerovat náborové agentury nebo headhunteři?

Ne, naše platforma je zaměřena na přímé propojování kandidátů se zaměstnavateli, proto náborové agentury ani headhunteři u nás inzerovat nemohou. 

 

Co se u vás myslí pojmem retail?

Zveřejňujeme všechny otevřené pozice v maloobchodě. U nás najde místo vše kromě nabídek firem z FMCG, pohostinství, či farmaceutického průmyslu. Tato odvětví jsou mimo naši oblast působnosti.