Skip to main content
Blog > Udržitelnost

Udržiformy. Firmy, které svoje zaměstnance oblékají stylově a záleží jim na přírodě

Udržiformy. Firmy, které svoje zaměstnance oblékají stylově a záleží jim na přírodě

Chovat se ekologicky už dávno není jen gesto. A to i v retailu, který celosvětově vytváří přibližně 25 % všech škodlivých emisí. Není proto divu, že nejznámější značky kromě přechodu na ekologické postupy jdou příkladem i v tom, co zákazníci vidí na první pohled. A kdo je duší každé značky? Správně, zaměstnanci! 

Vybrali jsme několik světoznámých brandů a podívali jsme se na to, jak oblékají svoje zaměstnance.

Patagonia

Outdoorová a lifestylová značka od svého založení v roce 1973 pečlivě dbá na ekologii a přírodu. A tak i její zaměstnanci nejčastěji nosí oblečení z organické bavlny, recyklovaného polyesteru a dalších udržitelných materiálů.

(Zdroj: facebook/patagonia)

Levi's 

Zaměstnanci nosí v obchodech ikonické džínové značky oblečení z ekologicky šetrné bavlny a recyklovaného polyesteru. I při výrobě džín zavedl Levi's v posledních letech procesy, které šetří vodu i elektřinu. 

(Zdroj: Levis.com)

The North Face

Americký výrobce obléká své zaměstnance do ekologických materiálů z organické bavlny a recyklovaných materiálů. Například jejich ikonická fleecová bunda Denali, (kterou představili už v roce 1988), se nyní vyrábí za použití 80% recyklovaných materiálů. The North Face také téměř nepoužívá plasty na jedno použití.

(Zdroj: Thenorthface.com)

Ikea

Hej! Švédský chrám nábytku má pro zaměstance oblečení, které se vyrábí z udržitelných materiálů, jako bavlna a recyklovaný polyester. U toho to ale nekončí. Ikea již před lety zavedla ekologické postupy při výrobě nábytku a jde mnohým firmám příkladem ve způsobu, jak využívat odpad jako jsou plastové lahve, dřevěné piliny, nebo dokonce vlákna banánovníku. 

(Zdroj: Ikea.com)

Virgin Atlantic

Uniformu posádek této oblíbené letecké společnosti navrhla britská módní návrhářka Vivienne Westwoodová. Jsou vyrobeny z materiálů, jako je recyklovaný polyester a příze z recyklovaných plastových lahví. To jde ruku v ruce se strategií aerolinky o snížení dopadu na životní prostředí a iniciativy na podporu ekologických postupů v leteckém průmyslu.

(Zdroj: virginatlantic.com)

Adidas

Sportovní gigant nabízí svým zaměstnancům výrazné slevy na oblečení, které je vyrobeno, mimo jiné, z recyklovaných plastových lahví, recyklovaného polyesteru a ekobavlny. Nedávno uvedl Adidas na trh veganskou verzi svých ikonických bot Stan Smith, které se vyrábí z materiálu Mylo. Vypadá jako kůže, ale za jeho vzhled a vlastnosti může inovativní měkká směs na bázi hub.

(Zdroj: adidas.com)

 

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V peopleTOretail si myslíme, že „udržitelnost” není módní slovo, ale náš úkol, který musíme splnit pro budoucí generaci. Chceme vás inspirovat a pomoci vám se posunout v kariéře. Společně s vámi můžeme změnit vnímání práce v retailu k lepšímu. Proto se budeme pravidelně věnovat také tématům z oblasti ekologie a inovativních řešení.