Skip to main content
Blog > Business

Sedm klíčových trendů pro předvánoční trh 2023

Sedm klíčových trendů pro předvánoční trh 2023

Vánoční sezóna je pro maloobchodníky jedním z nejdůležitějších období v roce. Jak nejlépe využít předvánoční čas, vyniknout a zabodovat na plné čáře? 

Vybrali jsme sedm hlavních trendů pro inspiraci!

1. Udržitelnost a ekologie

Pro nejmladší skupiny zákazníků je to "must". Ale nejen pro ně. Lidé si dnes obecně cení ekologického přístupu a udržitelnosti stále víc. Nabídka ekologických produktů a udržitelného balení mohou být proto silným lákadlem.

2. Personalizace a zážitky na míru

Zákazníci hledají jedinečnost. Personalizované produkty a zážitky, od vlastnoručně vyrobených dárků po personalizované služby, vás určitě odliší od konkurence a pomohou vytvářet silné vazby se zákazníky.

3. Kombinace online a offline nakupování

Integrace online a offline prodeje je klíčem k úspěchu. Flexibilní možnosti nákupu a vyzvednutí, jako je click-and-collect, jsou dnes standardem, který má stále rostoucí dopad na váš výkon i obrat.

4. Technologie a inovace v retailu

Využití moderních technologií, jako jsou AI, rozšířená realita, a automatizované platební systémy, zvyšuje pohodlí zákazníků a zefektivňuje prodejní procesy.

5. Dárkové karty a věrnostní programy

Nabízení dárkových karet a atraktivních věrnostních programů je skvělým způsobem, jak přilákat nové zákazníky a udržet si ty stávající.

6. Sezónní nabídky a speciální akce

Vytváření exkluzivních sezónních produktů nebo speciálních kolekcí vám pomůže vzbudit zájem u zákazníků a přiměje je k akci. Pořádáním speciálních událostí nebo zážitkových aktivit v obchodě pak můžete pro ně vytvořit jedinečný a nezapomenutelný nákupní zážitek. A oni se budou dále vracet.

7. Lokální produkty

Podpora lokálních výrobců a nabízení regionálních produktů nejen podporuje místní ekonomiku, ale také přitahuje zákazníky, kteří hledají autentičnost a chtějí podpořit národní značky.

__

Předvánoční období je skvělou příležitostí pro maloobchodníky, aby se vymezili proti konkurenci. Začleněním výše uvedených tipů do vaší obchodní strategie můžete nejen zvýšit prodeje, ale také vybudovat silnější vztahy se zákazníky a posílit vaši značku.

Bez skvělého a sehraného týmu to ale nezvládnete! S tím můžeme pomoci my. Vyberte si variantu, která odpovídá vašim potřebám a ty správné lidi hledejte na peopletoretail.cz.

Jde o mnohem víc než jen o prodeje. Jde o lidi, vztahy a autenticitu! O vytváření zážitků a vyjádření hodnot, které zákazníci ocení a budou si je pamatovat po celý rok. A ti správní lidé v sehraném týmu jsou k tomu klíč.