Skip to main content
Blog > life hacky

Je vám v práci vedro? Pár tipů pro lepší den 

Je vám v práci vedro? Pár tipů pro lepší den 

Vysoké teploty pro naše tělo znamenají velkou zátěž. Ať už pracujete v kanceláři, obchodě, nebo venku. Vylepšit den si můžete s našimi tipy prakticky kdekoliv. Pojďme na to!  

Dodržujete v práci přísný dress code i při venkovních teplotách, které v centru měst přesahují 50 °C? Pokud ano, jděte na to chytře! Hlavní je nosit volné střihy a oblečení z prodyšných materiálů jako například 100 % bavlna nebo len. Syntetické oblečení nechte v období velkých veder raději ve skříni :)  

Omezte kofeinové a slazené nápoje, které vedou k ještě větší dehydrataci organismu. Nejdůležitější je mít u sebe přes den lahev s vodou, do které si můžete na začátku dne přidat nakrájený citron, pomeranč, jahody, nebo mátu. Dávejte si pozor na pití nápojů s velkým množstvím ledu, pokud je vám velké vedro. Na příliš studený nápoj může totiž přehřátý organismus reagovat únavou, v horším případě i šokem. 

Mažte se krémem s vysokým ochranným faktorem i v případě, že jste většinu dne v místnosti bez oken. Spálit se můžete za několik minut venku během obědové pauzy, při jízdě autem či cestě na autobus.  

Máte v práci kvůli klimatizaci příliš velkou zimu? Nestyďte se a řekněte to vašemu manažerovi nebo správci budovy! Maximální rozdíl mezi venkovní teplotou a teplotou uvnitř se doporučuje 5-7 °C. V klimatizovaném prostředí je dobré několikrát denně používat hydratační krém, který zamezí vysoušení pokožky. Nezapomeňte na pravidelné pauzy, ideálně venku ve stínu, kde si třeba můžete krátce zacvičit, sníst si oběd, nebo se pobavit s kolegy.  

Vezměte si s sebou do práce zdravou a chutnou svačinu. Do krabičky si můžete zabalit nakrájené ovoce, zeleninu, bílý jogurt, nebo cereálie. Výborné je i sušené ovoce a ořechy, které můžete mít celý den po ruce. Budete díky tomu mít dostatek energie na zvládnutí celého dne. Pokud nemáte v horku chuť na oběd, zkuste sníst alespoň studený salát, nebo lehký sendvič.  

Vaše zdraví a pohoda v práci je ze všeho nejdůležitější. I proto se těmto tématům věnujeme v rámci našich pravidelných seriálů na peopletoretail.cz. TADY si například můžete přečíst tipy, jak dobře zvládnout první dny v nové práci!