Skip to main content
Blog > Trendy

Jak zvládnout pracovní pohovor online

Přinášíme některé užitečné tipy, které vám pomohou online pohovory zvládnout ještě lépe. Pojďme na to!

Zůstaňte sami sebou. To je ta nejdůležitější věc!

Pokud víte, že se opozdíte, nebo se na poslední chvíli kvůli technickým potížím nemůžete připojit, dejte to druhému účastníkovi hovoru co nejdříve vědět.

Při zasílání životopisu pojmenujte soubor tak, aby dával smysl. Jednoduše! Název souboru by měl obsahovat vaše celé jméno a případně jazyk, to je vše. Dobrý příklad: Jan_Novak_CZ. Špatný příklad: honzicekzivotopiscesky.docx

Když jste v pohodlí domova, jste v některých tématech otevřenější a působíte přirozeněji. Jste v bezpečí. Využijte toho ve svůj prospěch!

Než se vrhnete na online pohovor, je vhodné provést zkušební hovor s vaším zařízením. Zkontrolujte kameru a to, co vidíte kolem sebe. Nelíbí se vám vaše pozadí? Upravte ho předem, abyste nebyl/a při pohovoru nervózní.

Funguje váš obraz, zvuk a mikrofon dobře i na platformách, které využívají větší firmy? (Zoom, MS Teams)

Vyzkoušejte si různé polohy sezení a najděte si takovou, která vám vyhovuje. Během pohovoru se nechcete stresovat tím, že se musíte přesouvat.

Zkuste mít tablet/telefon v pevné poloze. Pokud jej máte neustále v pohybu, mohlo by to být pro druhého účastníka nepříjemné.

Řekněte lidem poblíž vás aby byli během vašeho pohovoru potichu.

Zavřete dveře místnosti, kde sedíte, abyste měli jistotu, že nebudete rušeni. Během stovek našich rozhovorů s kandidáty jsme už viděli kočky skákající po klávesnicích, štěkající psy, a dokonce i ptáky létající uvnitř bytu! Ujistěte se, že jste plně soustředěni.

Mějte v blízkosti připravenou kávu, čaj nebo vodu, abyste neměli problém si je při rozhovoru podat. Je důležité zachovat si lidskost i během online pohovoru

Nezapomeňte se obléknout! Vážně! A nebojte se zapnout kameru, když vás o to druhá strana požádá. Usmívejte se!

Zkontrolujte si, že pohovor není nahráván bez vašeho předchozího souhlasu. Některé firmy mohou chtít pohovor nahrát pro pozdější kontrolu, ale je vaším právem vědět, z jakého důvodu a jak dlouho si budou záznam uchovávat.

Hodně štěstí při online pohovorech!